Dywan - problematyczny w czyszczeniu

ciężkiej pracy, licznych poświęceń i oddania. Często, taki pojazd to staranie kilku lat pracy, chcą więc, by parking, na którym ono stoi był szczególnie bezpiecznym i pewnym miejscem dla takiego auta. Jednak, chodzi nie tylko o be

Dywan - problematyczny w czyszczeniu pranie foteli wrocław

Odśnieżanie parkingów

Parkingi to miejsca, które szczególnie dla kierowców powinny być bezpieczne. Raz, że to tam zostawiają swoje auto, często takie, które jest owocem ich bardzo ciężkiej pracy, licznych poświęceń i oddania. Często, taki pojazd to staranie kilku lat pracy, chcą więc, by parking, na którym ono stoi był szczególnie bezpiecznym i pewnym miejscem dla takiego auta. Jednak, chodzi nie tylko o bezpieczeństwo w zakresie kradzieży czy wandalizmu. Oczywiście, kradzież czy zniszczenie są największymi nieszczęściami, ale niestety nie jedynymi. Ważne jest również, żeby parking był po prostu czysty. Wszelkie zanieczyszczenia na parkingu odbijają się na samochodzie. Jeżeli są tam potłuczone butelki, po rozrzucane szkło, to jest bardzo duża szansa, że taki odłamek szkła przebije oponę i sprawi, że auto nie będzie się już do niczego nadawało, już nie będzie do niczego przydatne, ponieważ będzie nieruchome. Naturalnie, wymiana opony załatwi sprawę, ale jest to dodatkowy obowiązek i dodatkowa czynność. Podobnie jest z pogniecionymi puszkami, które również mają ostre krawędzie. Z nimi wiąże się podobne ryzyko. Dlatego właśnie tak ważne jest sprzątanie parkingów i dbanie o ich czystość i porządek.


Zalety kucanej ubikacji

"Tryb kucany" jest uważany za zdrowszy1 i działa profilaktycznie względem chorób jelita grubego (rak2, hemoroidy3, zapalenie jelita grubego), ponieważ pozwala na pełne wypróżnianie bez zalegania złogów, chroni także przed uszkodzeniami związanymi z chorobami prostaty (podrażnienia nerwu)potrzebny przypis.
Zostało zasugerowane, że kucanie wzmacnia mięśnie miedniczne u kobiet, zmniejszając prawdopodobieństwo inkotynencji4. Regularne przybieranie i utrzymywanie pozycji kucanej może również wspomóc utrzymanie elastyczności kolan5. Dodatkowo sugeruje się, że korzystanie z tego typu ubikacji wzmacnia biodra i poprawia oddychanie i koncentrację.
Pozycja kucana jest pierwotną dla człowieka pozycją wypróżniania.
Ubikacja taka jest tańsza od tradycyjnych muszli klozetowych.
Ubikacje tego typu są łatwiejsze w czyszczeniu i ogólnym utrzymaniu ich higieny, są mniej podatne na akty wandalizmu.
Wymuszają zmniejszenie czasu przebywania (pozycja kucana nie pozwala na wygodne czytanie, np. gazet).
Szczególnie praktyczne są w miejscach użyteczności publicznej, ponieważ nie dochodzi w nich do kontaktu nagiej skóry z potencjalnie brudną powierzchnią (jak w przypadku sedesów tradycyjnych ubikacji), co redukuje ryzyko ewentualnego przenoszenia drobnoustrojów. Badania naukowe dowiodły, że toalety z siedziskiem nie są większym zagrożeniem dla zdrowia niż ubikacje kucane67. Do zakażeń w toaletach dochodzi bowiem głównie w bezpośrednim kontakcie z wydzielinami poprzednich użytkowników toalet oraz z aerozolem tworzącym się w czasie spłukiwania. Zatem przy zachowaniu elementarnych zasad higieny ? wytarcia do sucha powierzchni kontaktu ubikacji z ciałem ? siadanie na desce klozetowej niczym nie grozi.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ubikacja_kucana


Miotła i magia

W średniowieczu miotły powszechnie uważano za narzędzia umożliwiające wiedźmom latanie, zwykle w celu potajemnego docierania na sabaty. Według podań lot na miotle wymagał natarcia ciała odpowiednim specyfikiem. Jako taki najczęściej podawano maść sporządzoną z belladonny lub tłuszcz wytoczony z ciała niemowlęcia. Miotły miały pełnić także inne magiczne funkcje. Według legend wiedźmy wykorzystywały różdżki w kształcie trzonków mioteł, dzięki czemu mogły uniknąć podejrzeń. Inny przykład to zastosowanie miotły jako miejsca tymczasowego uwięzienia duszy innego człowieka.

Również współcześnie miotły pełnią funkcję narzędzi rytualnych w wielu kultach neopogańskich. Najczęściej symbolizują one sferę powietrza. Wykorzystuje się je między innymi do oczyszczania rytualnych kręgów z negatywnej energii. Kapłan lub kapłanka porusza się okrężnie zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, usuwając z kręgu niewielką warstwę ziemi. Często funkcję ?oczyszczającą? zamiast miotły pełni kadzidło.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Miot%C5%82a



© 2019 http://tunica.bydgoszcz.pl/