Jakie badania zrobić?

skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Jeśli stwierdzi on, że badanie prowadzone przez specjalistę od gruczołów jest konieczne, warto się do wizyty u niego odpowiednio przygotować. Endokrynolog z pewnością będzie chciał dowiedzieć

Jakie badania zrobić?

Jak przygotować się do wizyty u endokrynologa

O zaburzeniach w pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego świadczyć może wiele objawów, dlatego zanim udamy się do endokrynologa, warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Jeśli stwierdzi on, że badanie prowadzone przez specjalistę od gruczołów jest konieczne, warto się do wizyty u niego odpowiednio przygotować. Endokrynolog z pewnością będzie chciał dowiedzieć się jak najwięcej o naszych dolegliwościach i historii leczenia, prawdopodobnie zleci też badania pozwalające jednoznacznie określić gdzie dokładnie tkwi problem. W przypadku problemów z tarczycą można wykonać wcześniej badanie USG tego gruczołu, zwłaszcza jeśli w gabinecie endokrynologa nie ma odpowiedniego urządzenia.


Prywatna opieka ortopedyczna młodych sportowców

U młodzieży często występują różne urazy ortopedyczne. Mogą być one spowodowane intensywnym uprawianiem sportu, jazdą na rowerze czy rolkach oraz uczestnictwem w różnych bójkach. Osobnym problemem są urazy powstałe w przypadku młodych sportowców, którzy chcieliby jak najszybciej powrócić do pełni zdrowia i wszystkich swoich treningów. We wszystkich tych przypadkach może pomóc ortopeda, zwłaszcza ortopeda przyjmujący prywatnie, który jest w stanie poświęcić jednemu pacjentowi sporą liczbę czasu. Koszty takiej prywatnej opieki ortopedycznej sprawowanej nad młodymi osobami mogą być ogromne, ale w okresie stabilizacji układu kostnego nie warto oszczędzać na zdrowiu swoich podopiecznych. Wsparciem dla rodziców może być możliwość uzyskania odszkodowania lub pomocy ze strony klubu sportowego.


Rodzaje badań wykonywanych u osób w ciąży

U kobiet w ciąży wykonywane są różnego rodzaju badania kontrolne. Są to zarówno badania krwi, jak i badania usg. Wszystkie te badania mają na celu ustalenie stanu zdrowia płodu i samej kobiety. Wobec tego sposób przeprowadzania badań u kobiet w ciąży musi uwzględniać fakt, że znajdują się one w szczególnym momencie swojego życia, a wobec tego muszą być traktowane w bardzo delikatny sposób. W przeciwnym razie badania przeprowadzane u kobiet w ciąży mogą się okazać dla nich niebezpieczne. Wiedzą o tym bardzo dobrze lekarze i pielęgniarki, dlatego starają się bardzo dobrze przygotowywać kobiety do badań, jakie mają zostać u nich przeprowadzone. Starają się także tłumaczyć im, w jaki sposób przeprowadzone zostanie konkretne badanie.



© 2019 http://tunica.bydgoszcz.pl/