Nie tylko fryzjer - warto dbać o siebie

iem zabiegów kosmetycznych cieszą się duże salony, w których można korzystać z bardziej skomplikowanych zabiegów na trwale poprawiających wygląd kobiecej lub męskiej skóry. Niektóre z nich zajmują się także przeprowadzaniem specja

Nie tylko fryzjer - warto dbać o siebie

Ekskluzywne salony kosmetyczne

Obecnie w miastach prowadzone są różnego rodzaju salony kosmetyczne. Trzeba przyznać, że dużą popularnością wśród osób zainteresowanych przeprowadzaniem zabiegów kosmetycznych cieszą się duże salony, w których można korzystać z bardziej skomplikowanych zabiegów na trwale poprawiających wygląd kobiecej lub męskiej skóry. Niektóre z nich zajmują się także przeprowadzaniem specjalistycznych zabiegów kosmetycznych polegających na przykład na przeszczepianiu włosów. Natomiast w ekskluzywnych salonach kosmetycznych będzie można cieszyć się również z doskonale przygotowanych zabiegów relaksacyjnych stanowiących uzupełnienie dla przeprowadzanych zabiegów kosmetycznych. Niemniej jednak wiele kobiet lubi korzystać także z małych salonów kosmetycznych.


Kto nie powinien robic peelingów?

opryszczka,
stany zapalne skóry,
zakażenia wirusowe, grzybicze, czy bakteryjne,
uszkodzona ciągłość skóry w obszarze poddanym zabiegowi,
trądzik różowaty,
liczne znamiona,
alergia na środek złuszczający lub jakikolwiek jego składnik.
Złuszczaniu chemicznemu oraz peelingowi kawitacyjnemu nie powinny poddawać się kobiety w ciąży i karmiące piersią

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82uszczanie_nask%C3%B3rka


Historia tuszu do rzęs

Rzęsy farbowano już w starożytności. Aby usztywnić i uwydatnić kolor oraz gęstość rzęs, starożytne Egipcjanki stosowały mieszaninę sadzy, oliwy i białka1. Pomysł został potem przejęty przez Greczynki i rozpowszechniony w kulturze śródziemnomorskiej.

Pierwsze próby stworzenia dzisiejszej maskary zapoczątkował francuski przedsiębiorca Eugene Rimmel w 1860 roku. Zrobił on tusz do rzęs, oparty na sproszkowanym węglu, rozcieńczanym zwykłą wodą i nakładanym na rzęsy za pomocą szczoteczki. Jego nazwisko szybko zostało skojarzone z produkcją tego specyfiku. Określenie "rimmel" na tusz do rzęs było stosowane w wielu językach2.

Prawdziwa mascara powstała w 1913 roku, dzięki chemikowi T.L. Williamsowi. Wiąże się z nią historia nieszczęśliwej miłości Maybeli, siostry Williamsa, która była zdradzana przez swojego narzeczonego. Williams pragnął pomóc swojej siostrze, więc wymyślił produkt do codziennego użytku, który nadałby jej spojrzeniu głębi i zarazem przyciągnął zainteresowanie mężczyzny. W tym celu wymieszał wazelinę z pyłem węglowym. Specyfik stosowany przez Maybelę musiał wywrzeć na jej narzeczonym ogromne wrażenie, bo po roku wyszła za mąż. W 1915 Williams założył firmę Maybelline. Jej nazwa pochodzi od połączenia słów: Maybel oraz vaseline

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tusz_do_rz%C4%99s



© 2019 http://tunica.bydgoszcz.pl/