Z punktu A do punktu B, jak podróżować?

przez nas miejsce.Wygodne taksówkiLuksusowe taksówki to już nie rzadkość i usługa zarezerwowana jedynie dla tych z zasobniejszym portfelem. Większość taksówek biznesowych podnosi swoje standardy dla wygody swoich pasażerów oraz dl

Z punktu A do punktu B, jak podróżować? Potrzeba przemieszczenia się w konkretne miejsce w sporym mieście możne sprawić duże problemy. Ale na szczęście mamy , co pozwala na dość bezproblemowy transport i dowóz we wybrane przez nas miejsce.

Wygodne taksówki

Luksusowe taksówki to już nie rzadkość i usługa zarezerwowana jedynie dla tych z zasobniejszym portfelem. Większość taksówek biznesowych podnosi swoje standardy dla wygody swoich pasażerów oraz dla ogólnego dobrego wrażenia. Nawet zwykłe taksówki miejskie maja coraz lepsze wyposażenie. Klimatyzacja, skórzane fotele, podgrzewane siedzenia to powoli norma w autach do transportu osobowego.

Limuzyny- bo tak można określić taksówki długodystansowe, najwyższej klasy, są oferowane przez coraz więcej firm, które zauważają potrzebę na takiego typu usługi. Wiadomo, że nie jest to dla wszystkich, ale też nie każdy musi podróżować w ten sposób. Jednak dla szanowanego biznesmena w drodze na spotkanie w innym mieście to usługa wręcz idealna.


Taksometr- definicja i systemy naliczania

Taksometr ? w przeszłości mechaniczny a obecnie elektroniczny przyrząd pomiarowy instalowany w pojazdach służących do usługowego prowadzenia działalności w zakresie przewozu osób i ładunków (taksówkach). Taksometry służą do obliczania (według ustalonych taryf) należności za długość drogi przebytej przez taksówkę lub za czas wynajęcia tej taksówki. Wyróżniamy dwa systemy naliczania opłaty za kurs: system S i system D.

System pojedynczy naliczania opłaty S (ang. Single Application of Tariff).

Opłata naliczana jest z wykorzystaniem taryfy drogowej albo taryfy czasowej w zależności od prędkości z jaką porusza się taksówka w porównaniu do prędkości granicznej równej ilorazowi wartości taryfy czasowej przez wartość taryfy drogowej. Dla prędkości taksówki większej od prędkości granicznej opłata jest naliczana z drogi a w przeciwnym przypadku z czasu. System ten jest obecnie użytkowany w Polsce.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksometr


Wikipedia i taksometry

Taksometry po ocenie zgodności mogą być wyposażone zarówno w rozwiązania sprzętowe realizujące system S i D jak i rozwiązania bazujące na implementacjach czysto programowych uruchamianych na komputerach PC z zastosowaniem mikroprocesorów z zegarem taktowanym z częstotliwością kilkaset megaherców bądź na komputerach pokładowych taksówek.

Obowiązujące wymagania dla taksometrów po ocenie zgodności zawarte są w wymaganiach dyrektywy MID z 2006 r., a konkretnie w jej załączniku MI-007. Jednak dokumentem rekomendującym zalecenia dla taksometrów elektronicznych przez międzynarodową organizację metrologiczną OIML, którego część wymagań znajdziemy w dyrektywie MID, był dokument R-021 opracowywany przez kilka lat, a którego finalną wersję opublikowano w 2008 r.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksometr



© 2019 http://tunica.bydgoszcz.pl/