Czy warto pożyczać?

czki konsumpcyjne, często w niewielkich kwotach. Wiadomo, że nie wszystko da się sfinansować za pomocą własnych środków (zwłaszcza, jeśli ich brak), bywa...że pożyczka jest po prostu koniecznością, ponieważ tych wydatków nie da si

Dodane: 13-09-2014 08:10
Czy warto pożyczać? Pożyczki pod zastaw są dobrą formą szybkiego pożyczania. prezentujemy informacje związaną z tematem pożyczek.

Pożyczka na remont

Polacy zbyt często sięgają po karty kredytowe oraz pożyczki konsumpcyjne, często w niewielkich kwotach. Wiadomo, że nie wszystko da się sfinansować za pomocą własnych środków (zwłaszcza, jeśli ich brak), bywa...że pożyczka jest po prostu koniecznością, ponieważ tych wydatków nie da się uniknąć.

Jedną z takich sytuacji może być remont domu, lub mieszkania. Czasami nie chodzi o przemalowanie ścian, czy położenie paneli na podłodze, ale chociażby o zakup opału, czy też instalacji grzewczej. Nie da się przełożyć remontu na później, gdy dach przecieka. W takich wypadkach, gdy nie dysponujemy gotówką, to trudno - idziemy po pożyczkę.

Jak zaciągnąć taki kredyt i nie popełnić błędów? Banki mają wiele różnych ofert, jednak nie zawsze najkorzystniejszą da nam bank, w którym mamy konto. Owszem, mają pełną historię wpływów, więc obliczenie zdolności kredytowej jest szybkie. Nie zapominajmy, że nie tylko oprocentowanie kredytu ma znaczenie. Może ono wydawać się bardzo niskie, ale... jest jeszcze prowizja. Zanim skorzystamy z oferty, dobrze podliczmy wszystkie koszty, sprawdźmy czy nie żadnych ubezpieczeń, czy innych dodatkowych kosztów.


Jak pożyczać w banku?

Jak zaciągnąć kredyt i na tym nie stracić? Jeszcze dwa, trzy lata temu można było uzyskać odpowiedź - udaj się do doradcy. Niestety, wielu ludzi ufając doradcom finansowym, podjęło błędne decyzje.

Jeśli posiadamy do ulokowania oszczędności, jednak kompletnie nie mamy pojęcia o bankowości i lokatach, to udajemy się do doradcy finansowego po poradę. I mamy zaufanie, że jego wiedza i doświadczenie zagwarantuje, że wybierzemy najbezpieczniejszą opcję. Niestety, wyszło, że doradcy nie działają na korzyść klientów. Wciskają produkty, z których nalicza im się najlepsza prowizja, nie zawsze informując o tym, jakie ryzyko ponosi klient. W efekcie wielu ludzi straciło swoje oszczędności.


Finanse na wakacjach

Sezon wakacyjny trwa. Według statystyk 28% nie pojedzie w tym roku na żadne wakacje, większa część wyjeżdżających spędzi urlop w kraju, a za granicę uda się co siódmy.

Jednak wielu rodaków wakacyjny wyjazd zamierza sfinansować kredytem. Czy to jest taki świetny pomysł? Bez wątpienia, wyjazd jest potrzebny, po to by nabrać energii i nie zwariować. Psycholodzy podkreślają, że spędzenie urlopu na swojej kanapie, nie zapewni prawdziwego odpoczynku. Brak urlopu zmniejsza wydajność pracy, bardzo źle wpływa też na samopoczucie, a w skrajnych wypadkach może prowadzić do depresji.© 2019 http://tunica.bydgoszcz.pl/